مشاوره دیزل ژنراتور

با مشاوره با ما قبل از اقدام به خرید دیزل ژنراتور در سرمایه و زمان خود صرفه جویی کنید!

مشخصات فنی مندرج در نشریه ۱۱۰ ، مبحث ۱۳ مقررات ملی ساختمان با اعمال آخرین اصلاحات و مبحث مقررات ملی ساختمان (پدافند غیرعامل)، از جمله موارد ضروری و تاثیرگذار در تعیین مشخصات فنی دیزل ژنراتور است. خدمات مشاوره ای حرفه ای ما به شرح موارد زیر تقدیم می گردد:

–  محاسبه ظرفیت دیزل ژنراتور

–  جانمایی، طراحی و اجرای سازه نصب دیزل ژنراتور

–  محاسبه، طراحی و اجرای مخزن سوخت متناسب با میزان ساعت کارکرد اضطراری

–  مشاوره تعیین محل نصب در طبقات و جابجایی دیزل ژنراتور

–  محاسبات هوای ورودی و خروجی اتاق، لورها، دمپرها و فن ها

–  محاسبات لوله اگزوز، اگزاست فن

–  مشاوره و اجرای تابلوهای چنج اور، پارالل و سنکرون، محاسبات شینه ها و باس بارها و کلیدهای جریان

–  جانمایی تابلو چنج اور، طراحی و اجرای کانال ها، لدرها و سینی های کابل انتقال

–  طراحی و اجرای ریموت اکسس و ریموت کنترل دیزل ژنراتور

–  مشاوره فنی در انتخاب دیزل ژنراتور در مدارهای دارای تابلو خازنی و یوپی اس.

–  بهینه سازی و افزایش راندمان دیزل ژنراتورهای نصب شده

–  پشتیبانی فنی و مشاوره آنلاین
‎برای آگاهی از تعرفه های آموزش ما و یا نیاز به برگزاری دوره های آموزشی، لطفا فرم استعلام قیمت ما را پر نمایید.

“معمولا موتورهای دیزل و ژنراتورها دارای مشخصات متفاوت و در نتیجه کاربری های متفاوتی می باشند.” این جمله را ممکن است بارها از زبان فروشندگان دیزل ژنراتور شنیده باشید. لابد بعد هم شنیده اید که بهترین نوع موتور دیزل و ژنراتور و شاید تنها نوع مناسب آن برای مصرف شما، همان دیزل ژنراتوری است که آن فروشنده توصیه می کند و احتمالا در فروشگاه و انبار موجود دارد!
‎این مساله در مورد موتورهای دیزلی جدید صحت ندارد. بیشتر موتورهای دیزلی جدید مشخصات فنی بسیار شبیه هم دارند و به خصوص برای استفاده اضطراری تفاوت زیادی با هم ندارند. با مطالعه در مشخصات فنی این موتورها درخواهید یافت که به عنوان نمونه در توان های کمتر از ۱۰۰ کاوا بیشتر موتورهای دیزلی گاورنر الکترونیک ندارند. حال اگر شما در مدار مصرف خود وسایل و تجهیزاتی دارید که به نوسان فرکانس بسیار حساس هستند هیچ کدام از موتورهای دیزلی خوش نام مانند پرکینز و کامینز مناسب کار شما نخواهد بود مگر این که از گاورنر الکترونیک اضافه استفاده نمایید. در مورد ژنراتورها، باید گفت که تقریبا تمام ژنراتورهای جدید ذغال ندارند و همچنین دارای تثبیت کننده ولتاژ هستند. استمفورد انگللیس، مکالته و لینز ایتالیا، لروی سومر فرانسه و … دارای خصوصیات فنی شبیه هم هستند.
‎در مورد سیستم کوپله کردن نیز سیستم استفاده از کوپلینگ های واسطه منسوخ شده و توسط هیچ شرکت معتبری مورد استفاده قرار نمی گیرد مگر در شرایط خاص و یا به صورت سفارشی. در سیستم جدید ساخت دیزل ژنراتور، موتور دیزل و ژنراتور به صورت مستقیم به هم وصل می شوند.

‎مهمترین مسائلی که باید. در مورد دیزل ژنراتور مد. نظر قرار گیرند عبارتند از:
– توجه به اصالت و مرغوبیت کالا
‎بر هیچ کسی پوشیده نیست که در زمان ما بسیاری از شرکت های سازنده و صاحب نام اروپایی و آمریکایی سیاست های کاری متفاوتی دارند و به دلایل گوناگون از جمله کاهش هزینه های تمام شده تولید، کل خط تولید و یا بخش هایی از آن را به کشورهای آسیایی به خصوص کشورهای جمهوری خلق چین و هند منتقل کرده اند. به صورت خیلی طبیعی، محصولات تولید شده در کشورهای آسیایی در مقایسه با محصولات تولید شده در کشورهای اروپایی و آمریکایی از لحاظ کیفیت و قیمت تفاوت دارند.
– توجه به کیفیت مواد و مصالح فرعی
‎یک دیزل ژنراتور بجز موتور دیزل و ژنراتور مواد و مصالح دیگری نیز دارد که در هنگام خرید باید به آن توجه نمود. ورق پولادی، استفاده شده در شاسی، پیچ ها و مهره ها، قطعات مورد استفاده در تابلوها ، نوع برد کنترلر دیزل ژنراتور، باتری (ها)، شیلنگ های سوخت، سنسورهای مورد استفاده، نوع ورق، رنگ و عایق کاناپی و یراق الات مورد استفاده در آن، از جمله مواردی است که توجه به آن توصیه می شود .
– توجه به عملکرد دیزل ژنراتور
‎حتما دیزل ژنراتور خود را در زمان تحویل گیری از فروشنده خود، روشن نمایید و زیر بار تست نمایید. تست استاندارد دیزل ژنراتور معمولا در مراحل مختلف انجام می شود. دوره های بارگزاری روی دیزل ژنراتور عبارتند از صفر، ۲۵، ۵۰، ۷۵، ۱۰۰ و ۱۱۰ درصد بار دائم یک دیزل ژنراتور. طول مدت هر. یک از این بارها یک ساعت است. یعنی دیزل ژنراتور شما باید به مدت ۵ ساعت زیر بار باشد. اضافه بر این، افزایش و کاهش ناگهانی بار به میزان های استاندارد می بایست روی دیزل ژنراتور انجام شود و تغییرات فرکانس و ولتاژ جریان خروجی ژنراتور ثبت شود. تست بار دیزل ژنراتور توسط محلول آب و نمک که در بین برخی از فروشندگان سنتی دیزل ژنراتور مرسوم است به هیچ عنوان علمی نیست چون نمی توان میزان بار مصرفی را برای یک مدت طولانی ثابت نگه داشت. این نوع تست ها فقط میزان بار لحظه ای را نشان می دهند و نمی توان رفتار دراز مدت موتور دیزل را توسط آن بررسی نمود.

نیرو آفرینان پاسارگاد، فروش و خدمات دیزل ژنراتور